Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Oleje do impregnacji i konserwacji mebli ogrodowych

Bez dwóch zdań drewno jest jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych materiałów, dzięki któremu można efektownie przyozdobić zarówno fasady, tarasy, jak i balkony. To bardzo efektowny, a zarazem praktyczny materiał stosowany w budownictwie. By drewno zachowało swoje piękno, musi być odpowiednio pielęgnowane. Brak pielęgnacji sprawi, że z czasem drewno zaczyna szarzeć, a także straci swoje właściwości. Podpowiemy, w jaki sposób najlepiej chronić drewno swoich mebli ogrodowych i nie tylko.

Dlaczego impregnacja i konserwacja jest ważna?

W ogrodach, na tarasach piękne drewniane meble warto chronić skutecznymi środkami. Polecamy olej do mebli ogrodowych, dzięki któremu będzie można zabezpieczyć swoje meble ogrodowe przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. Oleje do mebli ogrodowych skutecznie chronią materiał, który wystawiony na działanie słońca bez zabezpieczenia, zwyczajnie poszarzeje. Dlaczego drewniane meble i elementy eksponowane na zewnątrz są podatne na szarzenie? Zjawisko to dotyczy ekspozycji na promieniowanie UV, który niszczy ligninę. Jest to element łączący komórki drewna. Niezabezpieczone poprzez olej do impregnacji mebli ogrodowych  drewno zaczyna się z czasem kruszyć, a jego struktura jest znacznie osłabiona. Utrata naturalnego koloru i typowy szary odcień drewna to nie jedyne, na co można narazić swoje meble ogrodowe bez odpowiedniej pielęgnacji. Osłabione drewno, które staje się kruche i poszarzałe jest narażone na większe działanie grzybów. W dodatku opady deszczu także nie wpływają korzystanie na taką strukturę mebli.

Konserwacja drewnianych mebli

Niszczące czynniki zewnętrzne to poważne zagrożenie dla piękna drewnianych mebli. Aby uniknąć tego, warto dbać o pielęgnację i konserwację drewnianych elementów. Specjalnie polecany jest nasz olej do konserwacji mebli ogrodowych. Skuteczny w ochronie drewna, pomaga na dłużej zachować piękny wygląd tego materiału. Oczywiście drewniane meble prezentują się bardzo efektownie, ale tylko wtedy, kiedy są odpowiednio zaimpregnowane i zakonserwowane. Co zrobić z meblami, które zostały naruszone przez niesprzyjające warunki atmosferyczne? Najlepiej od razu zacząć prace związane z konserwacją. Na początek warto zeszlifować poszarzałą warstwę drewna. Zrobić to można papierem ściernym. Pomóc może sprzęt, jakim jest szlifierka. Pamiętać trzeba o wykorzystaniu papieru ściernego odpowiedniej gradacji. W końcowej fazie szlifowania należy wykorzystać papier drobnoziarnisty. W jakim celu należy zmienić papier ścierny przy szlifowaniu? Oczywiście chodzi o wygładzenie powierzchni. Trzeba też wiedzieć, że z gładkiej powierzchni mebli łatwiej spływa woda. Ponadto powoduje to, że trudniej osadza się grzybnia, a także pozostaje na dłużej czystsza.

Kiedy drewno poprzez szlifowanie odzyskało dawny naturalny kolor, warto przejść do nałożenia preparatów zabezpieczających. Przyda się olej do pielęgnacji mebli ogrodowych oraz środki do impregnacji. Specjalistyczny olej do malowania mebli ogrodowych pomoże zaimpregnować drewno. To skuteczna ochrona przed insektami, ale nie tylko. Warto wiedzieć, że na pierwszą warstwę zabezpieczającą drewno tarasowe warto jednak wybrać bezbarwny impregnat, a dopiero potem wybrać impregnat w wybranym przez siebie kolorze. Pielęgnujący olej do mebli tarasowych działa na materiał niczym tarcza ochronna. Nasze produkty to pokaźna gama środków zabezpieczających drewno. Dzięki konserwacji mebli drewnianych produktami marki Complex Farben drewno zyskuje niepowtarzalny urok. Piękno drewnianych mebli tarasowych, które są zabezpieczone produktami Complex Farben, utrzymuje się przez lata. Pamiętać należy, że nasze produkty chronią drewno nie tylko przed niszczącym wpływem promieni słonecznych, ale także przed działaniem wody.

Problem z grzybami i algami

Drewniane meble tarasowe, które przez cały czas są przechowywane na zewnątrz, narażone są na wiele czynników atmosferycznych. Nie pozostają one bez znaczenia dla drewnianej struktury. Wysokie temperatury, ekspozycja słoneczna, opady deszczu, śniegu, gradu, czy niskie temperatury to wyzwanie dla każdej drewnianej struktury. Jeśli chcesz zachować piękny wygląd swoich drewnianych mebli tarasowych warto, abyś pamiętał o stosowaniu skutecznych środków do konserwacji i impregnacji. Nadmierna wilgotność i brak zabezpieczenia drewna to najlepsze warunki do rozwoju grzybów. Na drewnianych powierzchniach zarówno grzyby, jak i algi doskonale się rozwijają. Nie jest to tylko i wyłącznie problem powierzchowny, ponieważ te drobnoustroje wnikają głęboko w strukturę drewna, niszcząc je. Kiedy zauważysz wykwity grzybów na swoich drewnianych meblach, musisz wiedzieć, że spowodowało to nie tylko atak grzybów, czy wilgotność drewna, ale przede wszystkim brak odpowiedniego zabezpieczenia drewna. Nasz olej do tarasów i mebli ogrodowych pomoże skutecznie zabezpieczyć strukturę drewna.

Kiedy meble posiadają ślady wykwitów, należy odpowiednio odrestaurować meble. Meble zainfekowane grzybem trzeba koniecznie po renowacji (zeskrobaniu wykwitów) zabezpieczyć specjalnym środkiem grzybobójczym. Kolejnym krokiem będzie zastosowanie ochronnego środka pielęgnacyjnego i konserwującego. Tutaj można zastosować nasz olej do tarasu. Bezbarwny olej wnika w struktury drewna, skutecznie go chroniąc.

Jak zabezpieczyć drewno tarasowe przed insektami?

Problemem, jaki dotykać może drewno eksponowane na zewnątrz, są także insekty. To niechciani lokatorzy, których obecność wskazuje występowanie licznych otworów w strukturze drewna. Kiedy meble ogrodowe posiadają liczne otwory, a struktura drewna jest wyraźnie osłabiona, nie pozostaje nic innego jak wymiana mebli. By uniknąć takiej inwestycji najlepiej od razu przejść do zabezpieczenia drewna, przed niszczącym działaniem insektów. Odpowiednio zabezpieczone meble warto następnie pokryć środkiem konserwującym. W naszej ofercie znajdą Państwo najlepszy olej do konserwacji mebli ogrodowych. W naszej ofercie nie zabraknie także skutecznego oleju do konserwacji drewna zewnętrznego na bazie wody, który można stosować do wszystkich gatunków drewna. Produkt ten świetnie nadaje się do starego drewna, ponieważ nie powoduje jego ciemnienia.

W przypadku zabezpieczenia drewna egzotycznego, w naszej ofercie znajdą się odpowiednie produkty. To olej do pielęgnacji mebli ogrodowych wykonanych z takiego rodzaju drewna jak: bambus, teak, czy bangkirai. Doskonale zabezpiecza powierzchnię drewna przed działaniem promieni UV.

W podsumowaniu musimy koniecznie podkreślić, że drewniane elementy wykorzystywane na zewnątrz, zarówno meble, jak i elementy dekoracyjne, czy fasadowe świetnie aranżują ogród. Aby można było cieszyć się taką aranżacją na dłużej, a przy tym w pełni korzystać np. z mebli na tarasach czy balkonach, warto pamiętać o systematycznym impregnowaniu struktury drewna. Można to zrobić z naszymi ekologicznymi produktami, które pozbawione są oleju lnianego – niosącego ryzyko samozapłonu. Oleje do mebli ogrodowych pomogą skutecznie zadbać o piękny wygląd wyposażenia tarasowego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych produktów.