Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Olej do pielęgnacji podłóg: Piękna podłoga na dłużej

Olej do pielęgnacji podłóg to preparat dedykowany do regularnej pielęgnacji i konserwacji podłóg drewnianych wykończonych olejami. Regenerując warstwę ochronną, oleje do konserwacji drewna pozwalają cieszyć się naturalnie piękną i bezpieczną podłogą przez długi czas. Regularne stosowanie preparatów pielęgnacyjnych pozwala uniknąć w przyszłości szlifowania i czasochłonnych prac renowacyjnych.

Olej do drewna: Czym się charakteryzuje?

Oleje do konserwacji drewna (w tym olej pielęgnacyjny do podłóg olejowoskowanych)  można podzielić ze względu na obecność składników wzbogacających. Na tej podstawie wyróżniamy oleje twardniejące i nietwardniejące. Pierwsze zostały wzbogacone o naturalne lub syntetyczne żywice, których zastosowanie ma na celu zabezpieczenie drewna przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Olej do pielęgnacji drewna zawierający żywice twardnieje podczas wysychania, tworząc na powierzchni odporną na uszkodzenia mechaniczne powłokę. Przykładem olejów nietwardniejących jest olej mineralny do drewna. Olej mineralny do drewna nie posiada w składzie żywic, za to jest wzbogacony różnego rodzaju składnikami mineralnymi, najczęściej są to sole mineralne. Ich celem jest przyspieszenie procesu schnięcia preparatu. Ze względu na to, że oleje mineralne nie pozostawiają na powierzchni powłoki ochronnej nie są one rekomendowane do konserwacji drewna szczególnie narażonego na uszkodzenia mechaniczne. Skutecznie natomiast chronią przed wilgocią, szarzeniem, rozsychaniem czy pękaniem. Warto chronić parkiet z wykorzystaniem produktu, jakim jest: olej pielegnacyjny do podłóg olejowoskowanych.

 

Oleje do konserwacji drewna Complex: Najwyższy poziom naturalnej ochrony

Osoby poszukujące produktów do pielęgnacji i konserwacji drewna zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z olejami Complex. Olej pielęgnacyjny do podłóg olejowanych zapewnia skuteczną ochronę. To, co decyduje o wysokiej popularności naszych preparatów to ich wyjątkowy skład. Formuły tworzymy na bazie surowców odnawialnych, składników naturalnych oraz składników odpowiadających naturalnym. Dzięki temu nasze oleje do konserwacji drewna, w tym olej pielęgnacyjny do podłóg, są produktami ekologicznymi, przyjaznymi dla zdrowia i środowiska naturalnego. Cechuje je również wysoka skuteczność.

W razie pytań lub wątpliwości Zespół Complex pozostaje do Twojej dyspozycji. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najlepszego produktu do planowanego zastosowania.

Jak dbać o podłogi olejowoskowane?

Dbałość o piękny wygląd parkietów i podłóg drewnianych wymaga odpowiedniego działania. Nie wystarczy jedynie regularnie czyścić podłogę z kurzu i myć ją uniwersalnym detergentem. Aby zadbać o piękny wygląd drewna i parkietu należy wybierać dedykowane preparaty. Wymagane jest olejowanie, które pozwoli na dłużej zachować piękny wygląd drewna. W szczególności warto zadbać o podłogi pomieszczeń, w których często się przebywa. Podłoga takich pomieszczeń może nosić ślady użytkowania, a z czasem nawet może ulec zniszczeniu.

Dzięki wykorzystaniu oleju pielęgnacyjnego do podłóg można przywrócić dawny blask pięknej drewnianej podłogi. Regularne stosowanie pozwala zachować piękno podłogi na dłużej, przez co będzie można zapomnieć o pracochłonnej i czasochłonnej renowacji. Olej pielęgnacyjny do podłóg olejowanych pomaga nie tylko pielęgnować, ale również zregenerować podłogę. W ten sposób możesz przywrócić dawny blask podniszczonej drewnianej podłodze.

Oleje do podłóg drewnianych czy oleje do drewna na zewnątrz marki Complex Farben  skutecznie regenerują, konserwują i odświeżają zarówno podłogi drewniane, parkiety, jak i drewniane meble. Dzięki naszym specjalistycznym produktom dbanie o podłoża drewniane, ale nie tylko podłogi, również parkiety, meble, schody i wszelkie elementy drewniane jest łatwe, szybkie i skuteczne. Pielęgnat dość łatwo rozprowadza się na każdej drewnianej powierzchni. Dzięki temu łatwiej zabezpieczyć podłoże i zapomnieć o konieczności szlifowania, cyklinowania itp.