olejowanie mebli ogrodowych

Olejowanie mebli ogrodowych: Ochrona przed zanieczyszczeniami i czynnikami atmosferycznymi

olejowanie mebli ogrodowychOlejowanie to jedna z metod konserwacji drewna. Wysokiej jakości olej do mebli drewnianych skutecznie zabezpiecza powierzchnie przed uszkodzeniami mechanicznymi, warunkami atmosferycznymi oraz wnikaniem zanieczyszczeń głęboko w strukturę materiału. Jednocześnie olejowanie mebli ogrodowych oraz innych powierzchni z drewna zapewnia efekt wykończenia z widocznym, nienaruszonym rysunkiem drewna. Jak prezentuje się olejowane drewno?

Przywykliśmy do tego, że jedynym skutecznym sposobem na ochronę drewna przed wilgocią, owadami, czynnikami biologicznymi i promieniowaniem UV jest dodatkowa warstwa wykończeniowa na jego powierzchni. Do jej uzyskania wykorzystujemy emalie oraz lakiery. Tymczasem, olejowanie mebli ogrodowych, podobnie jak pozostałych powierzchni drewnianych pozwala zapewnić pełną ochronę drewna przed czynnikami zewnętrznymi i jednocześnie zachować jego naturalną strukturę, która pozostaje wyczuwalna pod palcami także po zabezpieczeniu powierzchni. Oleje do drewna są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu możemy wybrać impregnat, który najbardziej nam odpowiada pod względem barwienia powierzchni lub zdecydować się na produkt transparentny. Przezroczysty olej do drewna podkreśla jego naturalny kolor i usłojenie.

Jakie korzyści niesie za sobą olejowanie mebli ogrodowych?

Olejowanie mebli ogrodowych to łatwy i szybki sposób na ich zabezpieczenie przed czynnikami szkodliwymi, a co za tym idzie zwiększenie ich żywotności. Olej do mebli drewnianych oferuje wysokie walory wizualne, ale na tym jego zalety się nie kończą. Podstawowym powodem olejowania drewna jest jego ochrona. Olej wnika głęboko w strukturę materiału, nie tworzy filmu na jego powierzchni, ale mimo to skutecznie chroni drewno przed zarysowaniami. Co ważne, drewno olejowanie nie łuszczy się. Olej nie schodzi z niego jak ma to miejsce w przypadku farb dedykowanych do wymalowań ochronno-dekoracyjnych. Dużym atutem tej formy zabezpieczenia drewna jest również możliwość punktowej renowacji powłoki ochronnej.

Olej do mebli drewnianych: Czym się kierować przy wyborze?

Wybór oleju do mebli drewnianych nie powinien być przypadkowy. Kiedy decydujemy się na tę formę impregnacji drewna warto zastosować wysokiej jakości formuły dedykowane do konkretnych zastosowań. W przypadku mebli ogrodowych rekomendowany jest wybór oleju przeznaczonego do zastosowań zewnętrznych, w przypadku impregnacji drewna egzotycznego warto postawić na preparat przeznaczony do tego właśnie celu.

Dobrą praktyką jest sprawdzanie składu preparatów ochronnych do drewna. Dobry olej do mebli drewnianych to produkt powstający na bazie naturalnych składników – olejków roślinnych, żywic balsamicznych oraz naturalnych werniksów. Naturalny skład oleju do drewna to gwarancja jego bezpieczeństwa, a w dużej mierze także jakości.

Olej do mebli drewnianych: Formuła Complex

Oleje do mebli drewnianych Complex powstają na bazie precyzyjnie wyselekcjonowanych surowców odnawialnych i składników zbliżonych do naturalnych. Są przyjazne dla użytkowników oraz środowiska naturalnego, jednocześnie cechuje je wysoka skuteczność. Formuły Complex wnikają głęboko w opracowywaną powierzchnię zapewniając drewnu znakomitą ochronę przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi. Ich stosowanie w sposób bezpośredni przekłada się na trwałość mebli ogrodowych, jak również innych powierzchni drewnianych użytkowanych na zewnątrz.

Podobne wpisy